Extranet

Przejdź do ekstranetu »

2019

2019-05-10 Uruchamiamy nowy serwis www!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i Partnerów i podążając za zmianami technologii informatycznych uruchamiamy nową odsłonę serwisu internetowego czytaj więcej »


2019-05-06 WIZERUNEK - ODŚWIEŻAMY!

Zgodnie z decyzją Zarządu PRS S.A. z dn. 28.03.2019, o ujednoliceniu wizerunku PRS S.A., mamy przyjemność zaprezentowania nowego logotypu, który wkrótce całkowicie zastąpi nasz dotychczasowy znak czytaj więcej »


2019-04-18 PRS otrzymał upoważnienie greckiej administracji morskiej

16 kwietnia br. w Pireusie została podpisana umowa między Ministerstwem Żeglugi, Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej Grecji a Polskim Rejestrem Statków S.A., która upoważnia nasze towarzystwo klasyfikacyjne do wykonywania w imieniu rządu greckiego, usług certyfikacji konwencyjnej statków pływających pod banderą grecką oraz biur armatorów greckich. czytaj więcej »


2019-04-15 Stoisko PRS na targach Water Expo

W dniach 10-11 kwietnia 2019r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się VII edycja targów WaterExpo. Wydarzenie jest nową odsłoną organizowanych od 2012 roku targów WaterWays Expo poświęconych żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej. czytaj więcej »


2019-04-12 PRS zawarł umowę z ARiMR na certyfikację wg ISO/IEC 27001

Pion Certyfikacji właśnie pozyskał ważnego klienta - Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Oferta PRS na certyfikację systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji na zgodność z normą ISO/IEC 27001:2013 wygrała w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez ARiMR. czytaj więcej »


2019-04-12 PRS uczestniczył w targach Expomaritt Exposhipping Istanbul

W dniach 2 – 5 kwietnia br. Polski Rejestr Statków uczestniczył w targach branży morskiej Expomaritt Exposhipping w Turcji. czytaj więcej »


2019-04-08 Zapraszamy na Targi WaterExpo

W dniach 10 i 11 kwietnia 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Targów WaterExpo (daw. WaterWays). czytaj więcej »


2019-03-29 Po ponad 10 miesiącach rejsu dookoła świata Dar Młodzieży przypłynął w czwartek do Gdyni

28 marca 2019r. Dar Młodzieży przybijając do gdyńskiego nabrzeża zakończył 10-miesięczny projekt Rejsu Niepodległości. czytaj więcej »


2019-03-21 TargOiOwisko Wydziałowe Targi Pracy

20 marca br. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zorganizował kolejną edycję TargOiOwiska - przestrzeni do bezpośredniego kontaktu studentów i absolwentów z pracodawcami, związanymi głównie z branżą morską. czytaj więcej »


2019-03-20 Polsko-Farerskie Forum Biznesowe z udziałem PRS

13 marca w Gdańsku podczas Polsko-Farerskiego Forum Biznesowego przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji i urzędów z Polski, w tym z Polskiego Rejestru Statków, dyskutowali z przedsiębiorcami z Wysp Owczych o możliwościach współpracy. czytaj więcej »


2019-03-08 Położenie stępki pod budowę drugiego wielozadaniowego statku dla urzędów morskich

W dniu wczorajszym odbyło się uroczyste położenie stępki pod budowę drugiej jednostki z serii – B 618/2. Oba statki mają zostać przekazane w połowie 2020 r. czytaj więcej »


2019-03-08 6. edycja Dnia Techniki w Zespole Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum

7 marca w Zespole Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum została zorganizowana 6. edycja Dnia Techniki. Jest to cykliczne wydarzenie adresowane przede wszystkim do uczniów szkół średnich. Skupia pracodawców z branży morskiej, technicznej i informatycznej oraz uczelnie wyższe, którzy przybliżając uczestnikom swoją działalność, sugerują obranie określonej ścieżki dalszego kształcenia. czytaj więcej »


2019-03-08 Laury XXII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości rozdane!

W dniu 07 marca odbyła się Gala XXII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Jak co roku, towarzyszyła jej Konferencja z cyklu „Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza”. czytaj więcej »


2019-03-06 Uroczystość chrztu holownika H-1 ORP "Gniewko"

W dniu 5 marca br. w stoczni Remontowa Shipbuilding, w Gdańsku odbył się chrzest drugiego w serii holownika typu B860. Podczas uroczystości jednostka nosząca nr budowy B860/2 i oznaczenie H-1 otrzymała imię Gniewko. czytaj więcej »


2019-02-22 Plenarne posiedzenie Rady Technicznej PRS – powołanie Zespołu ds. Redukcji Emisji Gazów Cieplarnianych ze Statków i Poprawy Efektywności Energetycznej

W dniu 15 lutego 2019 r. w Gdańsku odbyło się plenarne posiedzenie Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków S.A., związane z powołaniem nowego Zespołu ds. Redukcji Emisji Gazów Cieplarnianych ze Statków i Poprawy Efektywności Energetycznej. czytaj więcej »


2019-02-07 99 rocznica Zaślubin Polski z Morzem

10 lutego 1920 roku generał Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim.
Wydarzenie to miało miejsce w Pucku i także tam będzie celebrowana jego 99. rocznica. Uroczystości rozpoczną się już 9 lutego w Miejskim Ratuszu o godz. 16:00. czytaj więcej »


2019-01-04 Żegnamy kpt. Jana Ludwiga

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 1 stycznia zmarł kpt Jan Ludwig, wieloletni pracownik Polskiego Rejestru statków, kapitan, żeglarz, wychowawca pokoleń harcerzy. czytaj więcej »


2019-02-02 Dobrowolne regulacje zamiast prawa - Kodeks Dobrych Praktyk i standardy przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Zapraszamy do lektury artykułu dotyczącego Kodeksu Dobrych Praktyk i standardów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, do którego wypowiedzi udzielał także Koordynator programów odpadowych PRS Certyfikacja - Pan Jacek Korzeniewski. czytaj więcej »


2019-01-31 IV Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa za nami

24 stycznia br. w Warszawie odbyło się IV Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, które zorganizowały wspólnie Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni i Targi Warszawskie S.A. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, instytucji wojskowych a także przemysłu stoczniowego oraz przedstawicieli sił zbrojnych państw sojuszniczych i partnerskich z Francji, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Bułgarii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. czytaj więcej »


2019-01-28 Relacja z Konferencji - Zarządzanie jakością w opiece medycznej

W dniu 24 stycznia 2019 r. w Domu Technika NOT w Gdańsku odbyła się konferencja poświęcona tematyce jakości zarządzania w opiece medycznej, gromadząc liczne grono praktyków oraz ekspertów ze środowiska medycznego. czytaj więcej »


2019-01-14 Kondolencje - żegnamy Prezydenta Miasta Gdańska

W związku z tragiczną śmiercią wieloletniego Prezydenta Miasta Gdańska - Pana Pawła Adamowicza, Zarząd Polskiego Rejestru Statków S.A. wraz z pracownikami pragną złożyć najszczersze wyrazy współczucia i przekazać kondolencje najbliższym zmarłego. czytaj więcej »


2019-01-01 Jubileusz 25-lecia Certyfikacji

Rok 2019 to dla PRS Certyfikacja rok wyjątkowy - ze względu na jubileusz 25-lecia uzyskania akredytacji, jako pierwsza jednostka certyfikująca systemy jakości w Polsce! Spójność wysokich standardów oferowanych usług z kultywowaniem długoletniej tradycji oraz solidność w podejmowaniu kierunków rozwoju - to cechy, które przez 25 lat napędzały nas do budowania pozycji jako jednej z najbardziej uznanych i liczących się jednostek certyfikujących systemy zarządzania w Polsce, która wspiera działalności w każdym sektorze gospodarki biznesowej, samorządowej czy społecznej.
Dziękujemy i zapraszamy do świętowania razem z nami! czytaj więcej »


2019-01-01 Wykaz wymagań IMO wchodzących w życie w 2019 r.

Ośrodek ds. IMO przy Polskim Rejestrze Statków S.A. przekazuje instytucjom gospodarki morskiej wykaz wymagań uchwalonych przez Międzynarodową Organizację Morską, które zaczną obowiązywać w roku 2019.
Zapraszamy przedstawicieli armatorów, instytucji naukowych, stoczni, przedsiębiorstw związanych z gospodarką morską do uczestnictwa w zebraniach sekcji specjalistycznych, na których na bieżąco omawiane są postanowienia IMO (patrz zakładka Ośrodek ds. IMO). czytaj więcej »