Extranet

Przejdź do ekstranetu »

Polsko-Farerskie Forum Biznesowe

13 marca br. w Gdańsku, podczas Polsko-Farerskiego Forum Biznesowego, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji i urzędów z Polski,
w tym z Polskiego Rejestru Statków, dyskutowali z przedsiębiorcami z Wysp Owczych o możliwościach współpracy.

Forum Biznesowe podzielono na 5 sesji panelowych, wśród których znalazł się szczególnie interesujący dla PRS panel dotyczący przemysłu stoczniowego i produkcji dla przemysłu morskiego. Ostatnią część konferencji stanowiła sesja B2B, która umożliwiła nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych pomiędzy firmami z Polski i Wysp Owczych.

Wyspy Owcze to kraj z dużym potencjałem do współpracy dla naszego kraju. Mają jeden z najwyższych na świecie wskaźników PKB na mieszkańca. Ponad 90 % eksportu i około 20 % PKB stanowią produkty rybne (łącznie z akwakulturą) - farerskie ryby są eksportowane na 6 kontynentów.

Firmy z Wysp Owczych to dla Polskiego Rejestru Statków potencjalni partnerzy do współpracy. Nasze bogate doświadczenie w nadzorach nad statkami, kutrami i łodziami rybackimi w budowie, przebudowie i eksploatacji sprawia, że bez problemu znajdziemy swoje miejsce w relacjach biznesowych łączących Polskę z Wyspami Owczymi.

Prezentację naszego dotychczasowego dorobku w obszarze potencjalnego zainteresowania farerskich przedsiębiorców przedstawił na Forum pan Marek Pomykała, Kierownik Biura Handlowego w Pionie Okrętowym PRS.

Wierzymy, że przeprowadzone rozmowy przysłużą się nawiązaniu licznych kontaktów, które zaowocują ciekawą współpracą.